HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Banu Gündoğan'ın kıymetli eşi Taner Gündoğan'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Banu Gündoğan’ın kıymetli eşi Taner Gündoğan, dün gece ani bir kalp krizi ile aramızdan ayrıldı. DKM olarak uzun yıllar boyunca hep güler yüzü, beyefendiliği ve kalender kişiliği ile hatırladığımız Gündoğan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Banu Hocamıza, sevgili oğulları Deniz ve Tuna'ya, tüm sevenleri ve tanıyanlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. 

 

 

 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20