Tür Say! 2021 Raporu Yayınlandı. İncelemek için tıklayın.

Etkin doğa koruma çözümleri için biyolojik çeşitliliğin sektörel yönetişim süreçlerine entegre edilmesi gerekir.

Doğal varlıklar ve biyolojk çeşitlilik yaşamımızın süsü değil, vazgeçilmez bir parçasıdır.

Doğa Koruma Merkezi gücünü kurduğu ortaklıklardan alır.

Doğa Koruma Merkezi doğadan ve çeşitliliğinden ilham alır; en basit yaşam formundan ekosistemlere kadar doğanın varoluşuna saygı duyar.

Doğa Koruma Merkezi çok disiplinli yaklaşımlarla uzun vadeli ve kalıcı çözümler üretmeye çalışır.

HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Datça'da duvar boyaması

Datça ve Bozburun'un Doğası Projesi kapsamında Temmuz ayında Datça Cumhuriyet Meydanı'nda Datça ve Bozburun'u resimledik.

Bizimle birlikte orada olan bütün Datça'lı çocuklara ve gençlere teşekkür ediyoruz. Eğer yolunuz Datça'dan geçiyorsa, meydana uğrayıp resmimize bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Datça-Bozburun Önemli Doğa Alanı'nda (ÖDA), SGP-COMDEKS programı kapsamında yürüttüğümüz "Datça ve Bozburun’un Doğası" projesi, ÖDA’da yayılış gösteren Akdeniz makilikleri, sığla ormanları ve Datça hurması topluluklarının daha etkin korunması amacıyla, orman alanlarının yönetiminden sorumlu olan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü (OBM) ile işbirliği içerisinde, orman amenajman planları ve ormancılık uygulamalarının bu önemli biyolojik çeşitlilik unsurlarını dikkate alarak yapılması yönünde çalışmalar yapmayı hedefliyor.

 

 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20