HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Geleceğin Tarımı Projesi kapsamında “Konya’da Tarımsal Faaliyetlerin Faydalandığı Ekosistem Hizmetleri” çalıştayını gerçekleştirdik.

Geleceğin Tarımı Projesi kapsamında 16 Aralık 2014 tarihinde “Konya’da Tarımsal Faaliyetlerin Faydalandığı Ekosistem Hizmetleri” çalıştayını gerçekleştirdik.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Coca-Cola Hayata Artı Vakfı ve Doğa Koruma Merkezi ile işbirliği içerisinde yürüttüğümüz proje kapsamındaki çalıştaya il ve ilçe tarım müdürlükleri, orman bölge müdürlüğü, araştırma enstitüleri, ziraat odaları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanlar katıldı.

Çalıştay kapsamında Cihanbeyli, Güneysınır, Ilgın, Karapınar ve Sarayönü ilçelerindeki tarımsal uygulamaların doğanın sağladığı hangi hizmetlerden faydalandığı tartışıldı ve haritalandı.

Gelecek dönemde gerçekleştirilecek çalışmalarla detaylandırılacak haritanın bölgedeki tarımsal uygulamaların sürdürülebilirliği, iklim değişikliğine uyum ve çevresel sorunların çözülmesine yönelik önemli katkıları olmasını hedefliyoruz.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20