HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

2015 SGP Projeler Buluşmasına katıldık.

GEF Küçük Destek Programı (SGP) 2015 projeler buluşması Ankara’da düzenlendi. Türkiye’nin farklı bölgelerinden GEF SGP destekli proje yürütücüsü STK’ların bir araya geldiği buluşmada GEF 5. döneminde desteklenen projeler deneyimlerini paylaştı.

Bu önemli buluşmada orman amenajman planlarına biyolojik çeşitliliğin entegrasyonu konusunda örnek çalışmalarından biri olan, Orman Genel Müdürlüğü ve BTC ortaklığında 2012-2013 yıllarında yürüttüğümüz “Gümüşhane Ormanlarında Biyolojik Çeşitlilik Odaklı Ormancılık” projemizin sonuç ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştık.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20