HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Hemzemin Konferansı’ndaydık!

Şubat ayının son haftasında, İstanbul’da MYRA Ajans’ın ev sahipliğinde düzenlenen “Hemzemin/Commonground Sosyal Fayda İletişimi için Deneyim Paylaşımı” başlıklı etkinliğe katıldık.

İki gün süren etkinliğin ilk gününde davetlilerin etkin biçimde yer aldığı atölye çalışmaları düzenlendi. Özellikle sivil toplum kuruluşlarını temsil eden katılımcılar için konferans öncesi iletişimcilerin dünyasına bir adım niteliği taşıyan bu paralel etkinliklerde, sivil toplum kuruluşların toplum ve karar vericilerin üzerine ne ölçüde etkili olabilecekleri, iletişimde hikaye anlatıcılığının önemi ve bağışçılık konuları üzerine tartışıldı.

26 Şubat 2015, Perşembe günü Pera Müzesi Auditorium’unda gerçekleşen Konferans’ta ise sivil toplum kuruluşları, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum iletişimi üzerine uzmanlaşmış reklam ajansları bir araya geldi. 
Yaşama Dair Vakıf’ın Türkiye’deki Sivil Toplum Algısı üzerine yaptığı sunumla başlayan etkinlik, çoğu sivil toplum kuruluşlarını temsil eden katılımcıların gözünden kendi iletişim yöntemlerini, başarılarını ve yaşadıkları zorlukları anlattıkları sunumlarla devam etti.

Ev sahibi MYRA’nın da üyesi olduğu DNS(Do Not Smile) İletişim Ajansları Birliği’nin Almanya, Belçika, Fransa, Danimarka, İngiltere ve İtalya’dan gelen temsilcileri de kendi ülkelerinde yürüttükleri kampanyaları ve edindikleri deneyimleri paylaştılar. 

Kısa kısa ve oldukça renkli sunumlardan oluşan konferans, kendi içsel tasarımı ve organizasyonuyla da günümüzde başarılı bir iletişim çalışmasının nasıl olması gerektiğine dair ipuçları taşıyordu.

Siz de program hakkında daha fazla bilgi almak için www.hemzemin.org adresini ziyaret edebilir, önümüzdeki yıllarda tekrar etmesi planlanan etkinliğin e-posta listesine kayıt olabilirsiniz.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20