HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemleri Sempozyumu'na katıldık

Agro-Geoinformatics 2015 Uluslararası Konferansı 20 - 24 Temmuz 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Konferans kapsamında organize edilen Ulusal CBS Sempozyumu’na Doğa Koruma Merkezi olarak “Çevre Odaklı Karar Destek Araçlarının CBS Ortamında geliştirilmesi” sunumuyla katıldık.

Sunumu gerçekleştiren Dr. Ayşe Turak, Doğa Koruma Merkezi’nin sürdürülebilir doğal kaynak yönetiminin planlanmasına destek amacıyla geliştirdiği mekânsal yöntemler ve uygulamaları hakkında bilgiler verdi ve dinleyicilerin sorularını yanıtladı.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20