HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

“Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Uygulamaları Projesi Başlangıç Çalıştayı” Konya’da Yapıldı

“Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Uygulamaları Projesi Başlangıç Çalıştayı” 25-26 Ağustos 2015 tarihlerinde Konya’da Yapıldı.

Konya ve Karaman illerinde 4 yıl süreyle uygulanacak olan “Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Uygulamaları Projesi” bir GEF projesi olup, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)ortaklığında yürütülüyor. 

Proje Başlangıç Çalıştayı; projede yer alan kurum temsilcilerini, sivil toplum kuruluşlarını ve özel sektörü bir araya getirmek, proje uygulamaları hakkında detaylı bilgiler vermek ve grup çalışmaları vasıtasıyla uygulamaları tartışmak ve geliştirmek amacıyla gerçekleştirildi. Çalıştayda Genel Müdürümüz Uğur Zeydanlı DKM’nin yürüttüğü İklim Dostu Tarım uygulamaları konusunda bir sunum yaptı. Yapılan grup çalışmalarında ise uzmanlar projede gerçekleştirilebilecek faaliyetler konusunda önerilerde bulundular.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20