HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Uluslararası Koruma Biyolojisi Kongresi’ne katıldık

 

Doğa Koruma Merkezi 2-6 Ağustos tarihlerinde Fransa’nın Montpellier kentinde düzenlenen 27. Uluslararası ve 4. Avrupa Koruma Biyolojisi Kongresi’ne (ICCB: 27th International Congress for Conservation Biology 4th European Congress for Conservation Biology) katıldı. Sloganı Biyolojik Çeşitlilik: Koruma İçin Yeni Yollar Seçilmesi olan toplantıya 100’ün üzerinde ülkeden 2000’e yakın katılımcı oldu. Kongrede Doğa Koruma Merkezi adına Özge Balkız bir sözlü sunum yaparak Türkiye’deki Sistematik Koruma Planlaması Çalışmaları’nın geçmişten bugüne gelişimiyle ilgili bilgi verdi.

Kongre sayfasına bu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.iccb-eccb2015.org  

 

 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20