HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Doğa Koruma Merkezi Uzmanları Su Havzaları Yönetimi İhtisas Heyeti Toplantısına Katıldı

16 Aralık 2015 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nda gerçekleştirilen Su Havzaları Yönetimi İhtisas Heyeti’nin 2015 yılı dördüncü toplantısına Doğa Koruma Merkezi uzmanları katılım sağladı.

Havza Yönetimi Daire Başkanı Sn. Taner KİMENÇE Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ihtisas heyeti üyeleri tarafından katılım sağlandı. Doğa Koruma Merkezi'nden Hatice Dinç Sarısoy ve Özge Balkız tarafından toplantıda "Ekolojik Akış ve Su ile İlgili Ekosistem Hizmetlerinin Havza Yönetimiyle İlişkisi" konuları ile ilgili sunumlar yapıldı. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20