HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Datça hurmaları korunmaya devam ediyor!

Doğa Koruma Merkezi olarak Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü ve Datça Orman İşletme Şefliği ile işbirliği içinde yürüttüğümüz, GEF-SGP-COMDEKS (Küçük Hibeler Programı) tarafından desteklenen "Datça Hurmaları Korunuyor” projesi kapsamında Datça hurmalarının tanıtımını yapmak üzere tür bilgilerini, önemini, dağılımını ve koruma çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususları belirten iki adet bilgilendirme panosu hazırlanmıştır.

Panolardan biri Marmaris-Datça karayolu kenarına dikilmiş, pano çift taraflı olduğu için hem Marmaris'ten Datça'ya gidişte hem de dönüşte görmek mümkündür. Diğeri ise Hurmalıkbük'e dikilmiştir.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20