HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Doğa için Sanat Hürriyet Gazetesi'nde!

Sanat Haftası sırasında bizimle birlikte olan Nihan Bora'nın Köyceğiz ve sığla ormanları ile ilgili izlenimlerini aktardığı "Nefes alacağınız bir seyahat: Köyceğiz ve Endemik Sığla Ormanları" yazısı yayınladı.

Yazıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40238170?p=5


Bizi sığla ormanlarında sanat yapmaya teşvik edenin ne olduğunu bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anlayacaksınız.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20