HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

2. İklim Değişikliği ve Tarım Etkileşimi Çalıştayı’na katıldık

Uluslararası Katılımlı 2. İklim Değişikliği ve Tarım Etkileşimi Çalıştayı, 8-9 Kasım tarihlerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’da düzenlendi. Çalıştay kapsamında yapılan konuşmalarda, iklim değişikliğinin su kaynakları, sulama ihtiyacı, ürün yetiştirme şartları, ürün verim ve dağılımı, tarım zararlıları ve hastalıkları ve tarımsal ekosistemler üzerinde yapacağı etkiler tartışıldı.

Çalıştaya, Doğa Koruma Merkezi’ni temsilen katılan Melike Kuş; sunumunda, tarımsal alanların, ekolojik olarak kaybedilmiş alanlar olarak görülmemesi gerektiğini, tarımsal ve tarım dışı alanların, ekolojik fonksiyonlarının korunmasının, iklim değişikliğine uyum sürecinde önemli bir araç olduğunu belirtti ve DKM’nin bu kapsamda yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20