HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

DKM Ekosistem Hizmetleri Deneyimlerini Paylaştı!

Ana başlığı “Yeşil-Mavi Bağı: Ormanlar, Peyzajlar ve Hizmetler” olan IUFRO (International Union of Forest Research Organizations) Peyzaj Ekolojisi Konferansı 24-29 Eylül 2017 tarihlerinde Almanya'nın Halle kentinde yapıldı. “Akdeniz Ormanlar Entegre Yönetimi Projesi” kapsamında ekosistem hizmetleri ile ilgili yapılan çalışmalarımızı sunmak üzere Doğa Koruma Merkezi adına Orman Koruma Programı Proje Sorumlusu Dr. Pınar Pamukçu Albers konferansa "How to integrate water related ecosystem services into forest management plans? – A case study in Mediterranean forests" başlıklı sözlü sunumu ile katıldı. "Integrated forest landscape management: biodiversity conservation and ecosystem services" oturumunda konuşan Albers, orman ekosistemlerinin su ile ilişkili hizmetlerinin modellenmesi ve haritalanması, diğer sektörlerle olan ilişkisinin ortaya konması ve orman yönetim planları için entegrasyon önerilerinin geliştirilmesi ile ilgili olarak proje kapsamında yapılan çalışmaları anlattı. Projeyle ilgili ayrıntılar için DKM projeler sayfasına bakabilirsiniz. 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20