HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Avrupa Kelebekleri Koruma Örgütü Ortaklar Toplantısı

29 Kasım – 2 Aralık 2017 tarihleri arasında Avrupa Kelebeklerini Koruma Örgütü’nün 5. Ortaklar toplantısına 27 ülkeden 60’a yakın uzman katıldı. Türkiye’yi Doğa Koruma Merkezi’nden Biyolojik Çeşitlilik Koruma Programı Koordinatörü Dr. Özge Balkız ve Erciyes Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Evrim Karaçetin temsil etti. Ülkelerin kelebeklerin izlenmesi ve korunmasına yönelik yaptıkları çalışmaların anlatıldığı programda Türkiye’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi, Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Projesi ve Kaz Dağları Kelebek Dostu Zeytincilik Projesi kapsamında kelebeklere yönelik koruma uygulamalarıyla ilgili bilgi verildi. Projelerle ilgili detaya www.dkm.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20