HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

DKM, ESP kurumsal ortağı oldu!

Doğa Koruma Merkezi küresel bir ağ olan Ekosistem Hizmetleri Ortaklığı (Ecosystem Services Partnership; ESP)’nin kurumsal ortağı oldu!

ESP, doğa koruma, ekosistem restorasyonu ve sürdürülebilir yönetimi konusunda ekosistem hizmetleri uygulamaları geliştiren 3000’in üzerinde bilim insanı, karar verici ve uygulayıcıları bir araya getiren, tüm dünyada 40’tan fazla Çalışma Grubu ve Ulusal Ağı olan küresel önemli bir ağ. Bu ortaklık sayesinde Türkiye’nin ekosistem hizmetleri konusundaki çalışmalarının ivme kazanması hedefleniyor.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20