HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Geleceğin Tarımı Projesi 3. Ödülünü Kazandı!

 

Geleceğin Tarımı Projesi 3. Ödülünü kazandı!

Tarımsal uygulamalarda sürdürülebilir arazi ve su kullanımını esas alarak, Konya Kapalı Havzası’nda yürütülen Geleceğin Tarımı Projesi, küresel çapta başarılı bulunan kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarını ödüllendiren “The International CSR Excellence Awards” (Uluslararası KSS Mükemmellik Ödülleri) tarafından “İklim Değişikliği” kategorisinde ödüllendirildi.

Geleceğin Tarımı Projesi, en prestijli uluslararası ödül platformlarından olan “The Peer Awards” tarafından  da “Coğrafik Bölgeler” ve “Endüstri Sektörleri” kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Proje 2015 yılında “En İyi Birleşmiş Milletler Kalkınma Hedefli Projesi” ödülüne layık görülmüştü.

Proje uygulamalarını anlatan videolara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 

Doğrudan Ekim videosu için tıklayınız.

Rüzgar Perdesi videosu için tıklayınız.

Biyolojik Mücadele videosu için tıklayınız. 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20