HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Doğa ve Şehirler Projemiz başladı!

Doğa ve Şehirler Projemiz başladı!

Doğa ve Şehirler Projesi “Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu-V Hibe Programı (CSD-V)” çerçevesinde desteklenen ve Doğa Koruma Merkezi Vakfı ile Eurosite Derneği ortaklığında yürütülen bir projedir. Çankaya Belediyesi ve beIN İZ TV iş birliğinde gerçekleştirilecek projenin temel hedefi: Avrupa Birliği müktesebatı çerçevesinde çevre ve sürdürülebilir kalkınma konularında Türkiye ve Hollanda’daki sivil toplum kuruluşları arasında diyaloğu, bilgi aktarımını, iş birliğini geliştirmeyi ve şehirlerde doğa tabanlı çözümleri ve yeşil altyapıyı özendirmektir.

Proje faaliyetleri ile ilgili gelişmeleri Doğa ve Şehirler Projesi sosyal medya adreslerimizden izleyebilirsiniz.

FacebookTwitter ve Instagram hesapları için tıklayın!

 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20