HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

IUCN'in Akdeniz'de Doğa Tabanlı Çözümlere Doğru kitapçığında DKM Projesi tanıtıldı!

Üyesi olduğumuz Dünya Doğayı Koruma Birliği IUCN’in Akdeniz çapında farklı “Doğa Tabanlı Çözümler” (Nature Based Solutions) örneklerini anlattığı kitapçık yayınlandı. Uluslararası ölçekte önem taşıyan bu yayında Türkiye’den de örnekler yer aldı. Bunlardan biri Doğa Koruma Merkezi’nin Seyhan Havzası’nda İklim Değişikliğine Uyum Projesi. Doğa Koruma Merkezi bu konuda uluslararası ölçekte çalışmalarını sürdürüyor. Projelerimizin detaylarına internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz. IUCN kitapçığını da internet sayfamızda yayınlar bölümünden indirebilirsiniz.

 

 

 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20