HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Yeşil Altyapı Avrupa Komisyonu Bildiriminin Türkçesi yayımlandı!

Doğa ve Şehirler projesi kapsamında, Yeşil Altyapı – Avrupa’nın Doğal Sermayesini Geliştirmek Avrupa Komisyonu Bildirimi ve buna eşlik eden Yeşil Altyapı ile ilgili teknik bilgileri içeren bildirimin Türkçe tercümesi yayımlandı. 2013 yılında, Komisyon tarafından Avrupa Parlamentosu, Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi ve Bölgeler Komitesi’ne sunulan bildirimin çevirisi Doğa Koruma Merkezi tarafından gerçekleştirildi.  Referans kaynak olarak kullanılabilecek bu bildirimde, yeşil altyapının gelişimini teşvik etmek için yapılması ve AB düzeyinde atılması gereken adımlar ele alınıyor. Bildirim, Yeşil Altyapının doğa tabanlı çözümler aracılığıyla tüm politikaların etkin bir şekilde uygulanmasına nasıl katkı sağladığını gösteriyor. Ayrıca, bildirimin sonunda DKM tarafından derlenen Yeşil Altyapıyla ilgili yardımcı güncel kaynaklar da yer alıyor. Yayına, proje websitesinden ulaşabilirsiniz: https://www.dogavesehirler.org/yayinlar

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20