HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Türlü Türlü Haller sosyal medya kampanyası devam ediyor!

Covid-19 salgını ile başlayan #evdekal çağrısı üzerine doğa gözlemine evlerimizden devam ediyoruz. Doğa ve Şehirler Projesi kapsamında başlattığımız kampanyaya katılanlar evlerinin pencere, teras, balkon ve bahçelerinden çektikleri fotoğrafları tüm şehirle paylaşıyor. Böylece, şehrin gidemediğimiz parkları, göremediğimiz ağaçları, çiçekleri, kuşları evlerimize geliyor. Şehrin farklı bölgelerine gidemesek de Doğa ve Şehirler takipçileri sayesinde, doğanın türlü türlü hallerinden haberimiz oluyor.

Bugüne kadar “Ev Halim: Penceremden gördüğüm, Ev Halim:Balkon güzellerim, Ev Halim: Bahçemdeki güzellik” temalarıyla paylaşımlar yapıldı. Kampanyamız yeni temalarla devam edecek. 

Kampanyaya katılmak çok kolay!

Önce "doğaveşehirler duyurusunu” sayfanızda paylaşın.

Çektiğiniz fotoğrafı paylaşırken @dogavesehirler belirtmeyi ve #doğaveşehirler #türlühaller etiketleriyle paylaşmayı unutmayın. 

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20