HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

İklime Dirençli Tarım Ağı Projesi’nin ilk toplantı gerçekleştirildi

Doğa Koruma Merkezi tarafından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun desteğiyle yürütülen İklime Dirençli Tarım Ağı Projesi’nin ilk toplantısı online olarak gerçekleştirildi. Proje kapsamında iklime dirençli tarım konusunda bilgi ve deneyimi bir araya getirmek, paylaşımda bulunmak ve yaygınlaştırmak amacıyla İklime Dirençli Tarım Ağı ve Platformu oluşturulması hedefleniyor. Öncelikli olarak iklim değişikliği ve tarım alanında çalışan STK’ların yer alacağı bu oluşum ile bilgiye erişim, iletişim, iş birliği ve birlikte hareket edebilme olanağı artacak.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20