HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

Türlü Türlü Haller Kampanyası Çizim Kataloğu çıktı!

Türlü Türlü Haller Kampanyası Çizim Kataloğu çıktı!

 #evdekal çağrısı üzerine doğayı evlerimize taşıdık ve doğa gözlemine evlerden devam etmek amacıyla 10 Nisan 2020’de “Türlü Türlü Haller Kampanyası” başlattık. 

Doğa ve Şehirler projesi kapsamında gerçekleştirilen kampanyada, “Ev Halim: Penceremden gördüğüm, Ev Halim: Balkon güzellerim, Ev Halim: Bahçemdeki güzellik” temalarıyla paylaşımlar yapıldı. Kampanyanın en sonunda, Urban Sketchers Ankara ekibi ile “Parka gidemiyorsam park bana gelir” mottosuyla takipçilerimize evlerinden özledikleri parkları çizerek kampanyaya destek vermeleri çağrısında bulunduk. Bu kampanyaya destek veren ve çizimleriyle şehirlerdeki parkları bizlerle buluşturanlar sayesinde Türlü Türlü Haller Çizim Kataloğu ortaya çıktı.

Kataloğa buradan ulaşabilirsiniz!

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20