HAKKIMIZDA

Doğa Koruma Merkezi - kısa adıyla DKM – 2004 yılından beri doğa koruma alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Doğa Koruma Merkezi'nin amacı; bilimsel yaklaşımları temel alarak, biyolojik çeşitliliğin etkin şekilde korunmasını ve doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamaktır.
 
Çalışmalarında 'koruma biyolojisi' disiplinini temel alan DKM, bu anlayışın yaygınlaşması için de çaba gösterir. Dolayısıyla, koruma çalışmalarının başarısı ve sürekliliği için kapasitenin artırılması DKM'nin öncelikleri arasındadır.
 
Doğanın ve çeşitliliğinin korunmasının ancak insanlar ve kurumların işbirliği ve ortak çabası ile gerçekleştirilebileceği fikriyle yola çıkan DKM, 2004 yılından beri ulusal ve uluslararası "ortaklar"ının desteği ile Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalarına devam etmektedir.
 
 
 

HABERLER

16 Ekim Dünya Gıda Günü ''Su Hayattır, Su Gıdadır. Kimseyi Geride Bırakma'' teması kapsamında plaket aldık.

Dünya Gıda Günü, dünya genelinde gıda üretimi, dağıtımı ve tüketimi ile ilgili önemli konuları
gündeme getirir. Açlık, yetersiz beslenme ve gıda güvencesi sorunlarına çözüm bulma, tarımı
destekleme ve sürdürülebilir gıda üretimi teşvik etme amacı taşır. Bu gün, sivil toplum kuruluşları,
hükümetler, iş dünyası ve bireyler arasında işbirliği ve farkındalık oluşturarak bu önemli konuların
çözümüne katkı sağlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) iş birliğiyle düzenlenen ve 2023 teması “Su hayattır, su gıda demektir. Kimseyi geride bırakma'' olarak belirlenen 'Dünya Gıda Günü Ana Etkinliği' teması ile bir araya gelindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da video mesaj ile katılım sağladığı etkinlikte, Doğa Koruma Merkezi (DKM)’ne ‘’Suyun Korunması’’ için yaptığı çalışmalar kapsamında T.C. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve FAO Türkiye Temsilcisi ve Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü Viorel Gutu tarafından plaket takdim edildi.

ÇALIŞMALAR

YAYINLAR

BİZ KİMİZ

İLETİŞİM

Çiğdem Mahallesi 1594. Sokak No: 3 06530 Çankaya/Ankara
HARİTAYI AÇ

dkm@dkm.org.tr

0 312 287 81 44

0 312 286 68 20